Single Blog Title

This is a single blog caption

Idziemy za ciosem!

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w domowym spotkaniu przeciwko Anprelowi Nowa Wieś, podopieczni Michała Głazowskiego tym razem udadzą się do Nadarzyna, aby w wyjazdowym spotkaniu przeciwko miejscowemu GLKS-owi powalczyć o kolejny komplet punktów.

Świt – po ostatnim zwycięstwie – odbił się nieco od dołu tabeli, a zwycięstwo w najbliższym meczu pozwoliłoby już na dobre doskoczyć do środkowej części tabeli. Póki co zespół z Jelonek wciąż zajmuje 11. Miejsce w tabeli, gromadząc w dotychczasowych 10 meczach 11 punktów, legitymując się przy tym bilansem bramkowym 21-31. Gospodarze zajmują natomiast 7. Lokatę, gromadząc 5 „oczek” więcej od Świtu, strzelając do tej pory 35 bramek i tracąc 23.

Niezbyt dobrym prognostykiem jest niestety bardzo słaba gra zespołu z Jelonek
w meczach wyjazdowych. Pod wodzą Głazowskiego drużyna w bieżącym sezonie przywiozła z delegacji ledwie dwa punkty – remisując 3:3 z UKS Siekierki oraz 1:1 Turem Jaktorów – przegrywając przy tym trzykrotnie – 1:4 z Okęciem Warszawa, 2:4 z Jednością Żabieniec oraz 3:7 z Nadstal Krzaki Czaplinkowskie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja GLKSu Nadarzyn, który wygrał 3 spośród swoich 4 gier domowych, strzelając przy tym aż 21 bramek i tracąc przy tym 8.

Niezbyt dobrą wiadomością jest także sytuacja kadrowa drużyny z Oświatowej. Z różnych przyczyn do dyspozycji szkoleniowca nie będą m.in. Chrobociński, Strzelecki oraz Jastrząb. Niepewne są również występy Warzywody, Martyńskiego oraz Bołtruczyka.

Ostatni raz drużyny te mierzyły się ze sobą w sezonie 2015/2016, zakończonym przez Świt awansem do Ligi Okręgowej. Wtedy dwukrotnie lepszy był Świt. W Warszawie wygrał 1-0 po bramce Jarosława Olszewskiego, w Nadarzynie rozgromił natomiast gospodarzy 5-2 (dwie bramki Kalbarczyka, trafienia Janiszewskiego, Olszewskiego oraz Jastrzębia). Jak powszechnie wiadomo historia lubi się powtarzać, mamy więc nadzieję, iż w tym przypadku będzie podobnie! Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do Nadarzyna!

 

  1. Kolejka Warszawskiej klasy A

GLKS Nadarzyn – Świt Warszawa

Sobota (28.10) godzina 12:00

Ul. Żółwińska 21, Nadarzyn

Odpowiedz