Single Blog Title

This is a single blog caption

Kolejna porażka drużny seniorów..

Niestety, czarna seria trwa. Po bardzo słabej pierwszej oraz znacznie lepszej drugiej połowie ulegliśmy liderowi z Chylic 1-2 (0-2).

Pierwsza część sobotniego spotkania to prawdziwy pokaz nieudolności drużyny Świtu. Proste straty, juniorskie błędy w kryciu oraz niemoc w ataku spowodowały, że już po kwadransie przegrywaliśmy 0-2. Zawodnicy Laury nie musieli się nawet specjalnie wysilać, aby wyjść na dwubramkowe prowadzenie, po prostu umiejętnie skorzystali z prezentów. Dalsza część gry była chyba najmniej ciekawym fragmentem w całym spotkaniu. Goście niespecjalnie kwapili się do podwyższenia wyniku, Świt natomiast zupełnie nie miał argumentów w ofensywie, aby choć zmniejszyć rozmiary porażki. Dopiero na kilka minut przed przerwą coś drgnęło, ale dwukrotnie dobrze interweniował bramkarz Laury.

Po przerwie jednak na murawę wyszła już inna drużyna. Drużyna, której nie brakuje woli walki, zaangażowania, a także drużyna, która potrafi groźnie atakować i solidnie postraszyć lidera. Dobre zawody na środku obrony rozgrywali po przerwie Janiszewski oraz Martyński, Staniszewskiemu z Chrobocińskim z nie najgorszym skutkiem wychodziło rozgrywanie piłki oraz opanowanie środka pola, na skrzydle co i rusz przeciwników nękał Warzywoda, aktywni z przodu byli również Głowala oraz Kalbarczyk. Długo jednak lepsza gra nie przynosiła wymiernych efektów. Dopiero w 77. minucie Głowala wykorzystał rzut karny, dając tym samym nadzieję chociaż na punkt w spotkaniu z liderem. W końcówce dobrą okazję po rzucie rożnym miał jeszcze Chrobociński, ale jego strzał głową minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez golkipera Laury. Do końca meczu nic się już nie zmieniło i komplet punktów pojechał do Chylic.

Z perspektywy 90 minut trzeba przyznać, że wynik jest zasłużony. Zespół Laury wykazał się dużym wyrachowaniem, bezlitośnie wykorzystując naszą słabą grę w pierwszej połowie.

A niestety, 45 minut dobrej gry to zbyt mało, aby wywalczyć choćby punkt w starciu z liderem. Jest to jednak dobry prognostyk przed następną kolejką, kiedy to podopieczni Michała Głazowskiego udadzą się na ciężki teren – do Żabieńca – aby zagrać z miejscową Jednością. Początek spotkania już w sobotę o godzinie 15.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Świt Warszawa – Laura Chylice 1 – 2 (0 – 2)

Bramka dla Świtu: Jakub Głowala 77′ z rzutu karnego

Skład: Grzegorz Orłoś – Maciej Skurzyński, Maciej Janiszewski, Paweł Staniszewski, Michał Głazowski – Adam Jastrząb (64′ Sebastian Nerwiński), Sebastian Martyński, Bartłomiej Adamiak (46′ Michał Chrobociński), Kamil Warzywoda – Jakub Głowala, Norbert Kalbarczyk (85′ Krzysztof Sobolewski)DSC_0436