Single Blog Title

This is a single blog caption

Nieudana inauguracja

Niestety, Świt rozgrywki ligowe w sezonie 2017/18 rozpoczął jedynie remisem, dzieląc się punktami z UKS Siekierki, pomimo dwubramkowego prowadzenia do przerwy.
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się w dość leniwym tempie. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć kontroli nad meczem. Gospodarze ograniczyli się do kilku niecelnych uderzeń z dystansu, Świt odpowiedział natomiast sytuacjami stworzonymi po stałych fragmentach gry. Wynik meczu otworzył Adam Jastrząb, który otrzymał piłkę ze środkowej strefy, następnie podciągnął z nią kilka metrów i oddał strzał. Błąd bramkarza sprawił, że piłka trafiła do siatki. Kilka minut później z rzutu wolnego na 2-0 podwyższył Paweł Staniszewski i wydawało się, że drużyna z Jelonek jest na jak najlepszej drodze do zgarnięcia kompletu punktów.
Niestety, po przerwie zobaczyliśmy kompletnie inną drużynę. O ile w pierwszych minutach drugiej połowy Świt mógł podwyższyć na 3-0 i w praktyce „zamknąć” mecz (sytuacja Adama Jastrzębia), o tyle potem to gospodarze totalnie zdominowali spotkanie, nie pozwalając naszej drużynie kompletnie na nic. Poskutkowało to tym, iż w 80. minucie to oni wyszli na prowadzenie, odrabiając z nawiązką dwubramkową stratę. Na szczęście kilka minut później przytomnie w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Maciej Janiszewski i płaskim strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i drużyny podzieliły się punktami. Trzeba jednak przyznać, że to gospodarze – biorąc pod uwagę drugą połowę – mogą czuć większy niedosyt. Należy również wyróżnić bramkarza zespołu z Oświatowej – Grzegorza Orłosia – który w drugiej połowie zaliczył kilka świetnych interwencji, utrzymując tym samym Świt w grze o jakiekolwiek punkty.

UKS Siekierki – Świt Warszawa 3 – 3 (0 – 2)

0 – 1 Adam Jastrząb 32′ (Paweł Staniszewski)
0 – 2 Paweł Staniszewski 41′
1 – 2 Gospodarze 55′
2 – 2 Gospodarze 57′
3 – 2 Gospodarze 80′
3 – 3 Maciej Janiszewski 84′

Skład Świtu: Grzegorz Orłoś – Bartłomiej Adamiak, Maciej Janiszewski, Michał Chrobociński, Jarosław Olszewski – Adam Jastrząb, Paweł Staniszewski, Sebastian Nerwiński (80′ Michał Ośmiałowski), Kacper Krajewski (85′ Mateusz Kotowski) – Kamil Warzywoda (75′ Patryk Stachowiak), Jakub Głowala (90’+1′ Daniel Pacocha)