Single Blog Title

This is a single blog caption

Zapowiedź meczu z Jednością Żabieniec

Już w najbliższy weekend warszawska klasa A rozgrywać będzie 9. kolejkę ligową. Świt – zaliczający jak do tej pory bardzo słaby sezon – czeka kolejne trudne spotkanie. Tym razem podopieczni Michała Głazowskiego udadzą się do podpiaseczyńskiego Żabieńca, aby o komplet punktów powalczyć z miejscową Jednością.

Gospodarze sobotniego starcia plasują się póki co na 5. lokacie w ligowej tabeli, gromadząc jak do tej pory 13 punktów. Jedność zanotowała bowiem 4 zwycięstwa i 1 remis oraz poniosła 3 porażki, legitymując się przy tym bilansem bramkowym 31-16. Dużo gorzej wygląda natomiast sytuacja zespołu z Oświatowej, który jak do tej pory zgromadził ledwie 8 punktów (bilans 2-2-4, bramki 18-27), co w obecnej chwili daje zawstydzającą, 11. lokatę.

Należy również zaznaczyć, iż Żabieniec to teren, który wybitnie zawodnikom Świtu nie leży. Dość powiedzieć, że w ostatnich 15 latach zespół z Jelonek tylko raz wywiózł stamtąd komplet punktów. Miało to miejsce podczas ostatniej potyczki pomiędzy oboma zespołami, w sezonie 2015/2016,  kiedy to podopieczni ówczesnego szkoleniowca – Zbigniewa Walewskiego – wrócili z Żabieńca z tarczą, wygrywając 1-0, po bramce strzelonej przez Macieja Janiszewskiego w końcówce spotkania.

Zarówno obecna dyspozycja, jak i historia spotkań z najbliższym rywalem zdecydowanie nie przemawiają za Świtem. W futbolu – szczególnie na takim poziomie – nic nie jest jednak pewne. Podopieczni trenera Głazowskiego z pewnością będą chcieli wygrać w końcu mecz ze stosunkowo mocnym rywalem i wreszcie rozpocząć marsz w górę ligowej tabeli. Czy zawodnikom Świtu uda się ta sztuka? Przekonamy się już w najbliższą sobotę. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

 

  1. kolejka warszawskiej klasy A gr. III

LKS Jedność Żabieniec – Świt Warszawa

Stadion przy ul. Leśnej 15 w Żabieńcu

Początek spotkania: sobota (14.10.2017) o godzinie 15.30

Odpowiedz