Cele i misja klubu

GKS ŚWIT Warszawa to unikalne miejsce na sportowej mapie Bemowa. Jesteśmy klubem piłkarskim, który kompleksowo szkoli młodych adeptów piłki nożnej aż po fazę seniora od 1923 r.

Za misję przyjęliśmy wyszkolenie piłkarzy przekrojowo przygotowanych do podjęcia rywalizacji na możliwie najwyższym poziomie, z nadrzędnym celem zasilenia szeregów pierwszego zespołu oraz umożliwienie osiąganie jak najlepszych wyników sportowych przez naszych seniorów. Do zrealizowania tego celu wykorzystujemy najnowsze rozwiązania i wiedzę z zakresu szkolenia zawodników oraz zarządzania klubem sportowym. To wszystko powoduje, że zarówno liczba chętnych dzieci jak i dorosłych zawodników wciąż rośnie.

Piłka nożna jednakże to nie tylko sprawność ruchowa czy techniczna. Stawiamy również na budowanie właściwych wzorców zachowania, takich jak dyscyplina, współpraca zespołowa, poszanowanie przeciwnika i zasady fair play, czy zdrowa dieta i dbałość o zdrowie. Są to cechy, które przyniosą wiele korzyści w przyszłości dla uczestników naszych zajęć.

Na co dzień współpracujemy również ze specjalistami z zakresu dietetyki, nauki języków obcych oraz psychologii, którzy pomagają nam w wszechstronnym rozwoju podopiecznych. Dzięki temu nasi wychowankowie kształcą się w otoczeniu kompetentnych fachowców, którzy dbają o najwyższe standardy edukacji.

Wierzymy, że filozofia oparta o dbanie o cele szkoleniowe, wychowawcze i prozdrowotne doprowadzi do celu sportowego, czyli osiągania jak najlepszych rezultatów zarówno grup młodzieżowych jak i pierwszego zespołu.

 

NASZE PODEJŚCIE

Głównym cele wszystkich trenerów i pracowników GKS ŚWIT Warszawa jest zapewnienie właściwych warunków do sukcesów pierwszego zespołu i wyszkolenia wychowanków trenujących piłki nożnej w duchu filozofii naszego klubu.

Trenerom grup młodzieżowych przyświeca idea przede wszystkim rozwoju, a nie wyniku. Sukcesy sportowe mają być rezultatem postawienia na kształcenie predyspozycji sportowych zawodników. Nadrzędnym celem jest przygotowanie młodzieży do osiągania sukcesów już w wieku seniora.

Rodzice naszych zawodników stanowią istotny element społeczności klubu i zachęcamy do dbania o rozwój swoich dzieci, ale kładziemy nacisk na unikanie dokładania dodatkowej presji.

Pierwszy zespół traktujemy jako wizytówkę klubu i dzień meczowy jest wydarzeniem o szczególnej atmosferze w życiu GKS ŚWIT Warszawa.

Aktualnie pod opieką naszych trenerów znajduje się aktualnie ponad 100 zawodników na różnym poziomie zaawansowania. Zapraszamy do dołączenia i budowania z nami dalszej historii w szaro-niebiesko-czerwonych barwach.