Single Blog Title

This is a single blog caption
23380076_1787511954616321_8349154403938635433_n

Udanie zakończyć rundę

 

Piłkarska jesień w niższych ligach chyli się ku końcowi. Już w najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia kolejka pierwszej rundy warszawskiej klasy A. Po ostatnich wynikach drużyny Świtu kibice tego zespołu mogą żałować, iż to już ostatni mecz przed zimową przerwą. Podopieczni trenera Głazowskiego złapali bowiem wiatr w żagle, wygrywając trzy ostatnie ligowe spotkania. Najbliższa sobota, będąca jednocześnie Świętem Niepodległości, to doskonała okazja, aby po raz ostatni w bieżącej rundzie przyjść na kameralny obiekt przy ul. Oświatowej i dopingować zawodników Świtu.

A okazja do tego jest nie byle jaka, gdyż rundę jesienną zespół z Jelonek zakończy derbami Warszawy. Na Oświatowej zamelduje się bowiem Gwardia, jeden z najbardziej zasłużonych warszawskich klubów, który jednak od wielu lat przeżywa poważny kryzys. W bieżących rozgrywkach „Harpagony” – jako beniaminek A-klasy – zajmują jak do tej pory 11. lokatę w tabeli, gromadząc w 12 spotkaniach 11 „oczek”. Bilans bramkowy Gwardii to 26-34, choć na uwagę zasługuje m.in. rozbicie
9-0 Tura Jaktorów czy wyjazdowy remis z FC Lesznowolą. Świt natomiast – po ostatnich dobrych występach – znajduje się obecnie trzy miejsca nad „Harpagonami”, gromadząc jednocześnie 6 punktów więcej. Zespół z Oświatowej strzelił jak do tej pory 26 bramek, tracąc przy tym 33. Warto jednak zauważyć, iż Gwardia w trzech ostatnich meczach schodziła z boiska pokonana, Świt natomiast w ostatnich trzech spotkaniach ugrał komplet punktów.

Z pewnością trenera Głazowskiego martwi fakt, iż w ostatnim meczu rundy jesiennej nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Nieobecni będą Michał Chrobociński, (który w spotkaniu przeciwko Lesznowoli złamał palec u nogi) oraz Sebastian Martyński, niepewny jest także występ Grzegorza Orłosia. W dalszym ciągu wykluczony z gry jest również występ Robert Strzelecki, który od dłuższego czasu zmaga się z urazem. Poza wyżej wymienionymi zawodnikami szkoleniowiec Świtu powinien mieć do dyspozycji pełną kadrę.

Ostatni raz derbowe starcia między Świtem oraz Gwardią miały miejsce w sezonie 2014/2015, który „Harpagony” zakończyły spadkiem do B-klasy. Wtedy dwukrotnie zdecydowanie lepszym zespołem była drużyna z Oświatowej, gromiąc u siebie lokalnego rywala 8-0 (hat-trick Kalbarczyka, trafienia Olszewskiego, Staniszewskiego, Świgosta, Chrobocińskiego oraz Błaszczyka) oraz pewnie wygrywając przy Okopowej 4-1 (dwie bramki Staniszewskiego, gole Strzeleckiego oraz Kalbarczyka). Nikt w zespole z Jelonek nie ma nic przeciwko, aby i tym razem rezultat spotkania był podobny. Jak jednak powszechnie wiadomo, w futbolu nic nie jest pewne. Naturalnie zapraszamy wszystkich kibiców, aby zawitali na kameralny obiekt przy ul. Oświatowej i gorącym dopingiem ponieśli zawodników Świtu do udanego zakończenia piłkarskiej jesieni!

 

  1. Kolejka Warszawskiej Klasy A

   Świt Warszawa – Gwardia Warszawa

   Sobota (11.11) o godzinie 11:00

   Stadion GKS Świt przy ul. Oświatowej 12

 

 

 

Odpowiedz